
🎀 Vi i Gjerpen HÃ¥ndball støtter Rosa sløyfe-kampanjen 🎀Â
Oktober er den internasjonale brystkreftmåneden, og vi i Gjerpen HK Skien er stolte over å være med og støtte Rosa sløyfe-kampanjen hele måneden.
Som idrettslag vet vi hvor mye fellesskap, lagånd og støtte betyr – både på banen og utenfor. Gjennom Rosa sløyfe ønsker vi å vise solidaritet med alle som er berørt av brystkreft, samtidig som vi bidrar til å spre kunnskap og samle inn midler til livsviktig brystkreftforskning.
I løpet av oktober arrangerer vi tre egne aktiviteter der store deler av inntektene går uavkortet til Rosa sløyfe-kampanjen. De datoene vi har satt av til dette er 17.10 i Gjerpenhallen, 21.10 i Skienshallen (dette er også hovedarrangementet) og til slutt 26.10 i Gjerpenhallen. I tillegg til dette vil vi ha en offentlig overlevering av penger og blomster til kreftforeningen 12.11. Vi håper så mange som mulig vil delta – enten som aktive utøvere, som publikum eller som støttespillere fra sidelinjen. Dette er en flott mulighet til å kombinere idrettsglede med et viktig samfunnsengasjement. Vi vil holde dere informert om arrangementene på alle SoMe kanalene våre, så følg med
Den rosa sløyfen er mer enn bare et symbol. Den står for håp, samhold og kampen mot brystkreft – en kamp vi alle kan være med på.
La oss vise at idretten ikke bare handler om prestasjoner og resultater, men også om omsorg og engasjement. Hele oktober spiller vi med hjertet – og i rosa. 💗