
Solid hjemmeseier mot Fjellhammer
Onsdag 4. februar var det duket for en viktig kamp i REMA 1000-ligaen, da Fjellhammer gjestet oss til oppgjør. Med to svært viktige poeng i potten var det et tent Gjerpen lag som gikk på banen, og det var aldri tvil om hvem som ville mest. Etter 60 sterke minutter kunne Gjerpen jentene juble for en overbevisende 33–18-seier.

Tok kommandoen fra start
Gjerpen HK åpnet kampen på best mulig vis og satte umiddelbart standarden. Med høyt tempo, aggressivt forsvarsspill og effektivitet i angrep gikk de raskt opp i 5–0. Caroline Wikheim Aas sto bak tre av scoringene i åpningsminuttene, mens Lea Tidemann Stenvik fulgte opp med to mål. Fjellhammer fikk tidlig kjenne på trykket, og de viste tydelig at dette var en kamp de hadde tenkt å styre.
Gjennom hele første omgang holdt Gjerpen et solid grep om oppgjøret. Fjellhammer forsøkte å spille seg tilbake, men Gjerpen hadde god kontroll defensivt og lot dem aldri komme nærmere enn fem mål. Samtidig var de tålmodige i angrep og fortsatte å produsere sjanser, noe som gjorde at de kunne gå til pause med en komfortabel ledelse og full kontroll på kampbildet.
Forsvarsmur og storspill bakerst
Etter pause fortsatte Gjerpen i samme spor. Oda Olsen leverte en meget sterk kamp i forsvar og var toneangivende med sin fysikk, timing og duellkraft. Sammen med resten av forsvarsrekken gjorde hun det svært vanskelig for Fjellhammer å komme til gode avslutninger.
Når gjestene likevel klarte å spille seg frem til sjanser, ventet Mia Stensland bakerst. Med flere viktige redninger og stor trygghet mellom stengene sto hun frem som en siste skanse og bidro til å ta energien fullstendig ut av Fjellhammer.

Avgorde kampen i andre omgang
Utover i andre omgang skrudde Gjerpen ytterligere opp tempoet. Jentene bestemte seg for at nå var det nok, og kampen ble i praksis avgjort. Hannah Høsøien, Ingeborg Rolseth Holt og Lea Tidemann Stenvik var ustoppelige i gjennombruddsspillet og skapte konstant ubalanse i Fjellhammer forsvaret.
I tillegg var kantene våkne og aggressive i kontringsspillet. Balltempoet var høyt, løpsviljen stor og effektiviteten foran mål meget god. Forspranget bare økte, og de kunne kontrollere inn kampen på en trygg og profesjonell måte.

En viktig og fortjent seier
Med sluttresultatet 33–18 kunne Gjerpen se tilbake på en meget solid lagprestasjon. Dette var en kamp der alle bidro, både offensivt og defensivt, og hvor innsatsen, viljen og disiplinen var på plass fra start til slutt.
Seieren gir dem viktige poeng i REMA 1000-ligaen og et godt utgangspunkt videre. Nå tar de med seg prestasjonen, energien og selvtilliten inn i de kommende oppgjørene.
Blikket rettes mot tabellen og nye poeng
Med seieren mot Fjellhammer ligger Gjerpen nå på 8. plass på tabellen, og per i dag er de dermed klare for sluttspill. Samtidig er det tett i kampen om plassene, og flere lag står med like mange poeng. Det betyr at hver eneste kamp fremover blir avgjørende i kampen om å sikre en plass blant de åtte beste når grunnserien er over.
Allerede søndag 8. februar venter en ny viktig oppgave, når Gjerpen HK reiser til Oppsal Arena for å kjempe om to nye poeng. Det blir nok en tøff batalje, og Gjerpen HK er klare til å ta opp kampen.